Yusuf Çakar

Yusuf Çakar

UYKSEF ve SMK Self Defans İstanbul İl Temsilcisi

Yusuf Çakar – UYKSEF ve SMK Self Defans İstanbul İl Temsilcisi

Yusuf Çakar 1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitim hayatını Sakarya İlköğretim Okulunda tamamlayıp, Liseyi Dilek Sabancı Anadolu Meslek ve Teknik lisesinde okumuştur.  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde Muhasebe ve Finansman Bölümünde okumuştur.

Küçük yaşlardan beri Uzak doğu sporlarına olan ilgisinden dolayı 2010 yılında Kick Boks ve Taekwando branşları ile tanışmıştır. Kick boks’da 2.Dan Siyah kuşak sahibi ve antrenörlük  belgesi almıştır. Spor hayatı boyunca müsabık olarak çalışmış ve başarılara imza atmıştır. Antrenörlük kariyerinde ise Türkiye şampiyonları, Marmara bölge ve İl şampiyonları yetiştirmiştir.

Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğünde  antrenör  olarak, okul sporlarında ve Türkiye yeteneğini arıyor projesinde görevler almıştır.

Uluslar arası Yakın Koruma  Savunma Eğitim Federasyonu ile tanışması sosyal medya’daki hesabı görmesi ile başlamıştır. İlgili olduğu alandaki merakı sayfayı incelediğinde Genel Başkan Süleyman Kocabıyık ’la tanışma fırsatı doğmuştur.  UYKSEF’ den aldığı eğitimler sonucunda temsilcilik hakkı kazanmıştır.

Yakın koruma eğitmeni olarak Kamu personellerine  sivil kursiyerlere  kalabalık yönetimini , bireysel savunma için Smk Self defans eğitimi vermektedir.

Amacı  Vıp koruma hizmeti gereken kişileri koruyacak olan bireylerin koru