Umut Doğan

Umut Doğan

UYKSEF ve SMK Ege Bölge Temsilcisi

Umut Doğan – UYKSEF ve SMK Ege Bölge Temsilcisi

Umut Doğan 1993 yılında doğdu. Üniversite eğitimini Ege üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde tamamladı. İleri düzey İngilizce ve orta düzey Almanca dil bilgisine sahiptir.

Spora 14 yaşında Wushu ve Kick Boks branşlarıyla başladı ve 1 yıl sonra Muay Thai branşını ekleyerek devam etti. 15 yaşında Süleyman Kocabıyıkla tanışıp ondan Wing Chun eğitimi alarak asistanı olarak yanında kaldı. 2016 yılında 3 ay Amerika’da, 2018 yılında ise 10 ay Almanya’da MMA ( Karma Dövüş Sanatları ) eğitimi aldı. Spor hayatı boyunca çok sayıda İzmir ve Ege bölge birinciliği olan Umut Doğan’ın 4 kez Türkiye Şampiyonluğu vardır ve aktif olarak Türkiye Wushu Kung Fu milli takımındadır. Şimdi ise İzmir’de İ.K.W.A. Spor Kulübünü kurmuştur ve Karma Dövüş Sanatlarının yanı sıra UYKSEF’e bağlı olarak Uluslararası Yakın Koruma eğitimi vermektedir.

İ.K.W.A. Spor Kulübünde verdiği eğitimler ile birçok başarılı sporcu yetiştirmek ve güvenlik ve yakın koruma sektöründe UYKSEF e bağlı olarak kendi alanında uzman işini profesyonelce yapan güvenlik, yakın koruma, askeri personeller ve emniyet personelleri yetiştirmek hedefleri arasındadır.