Süleyman Kocabıyık

Süleyman Kocabıyık

Kurucu-Başkan-Eğitmen

Süleyman Kocabıyık – Kurucu-Başkan-Eğitmen

Dövüş Sanatları söz konusu olunca Türkiye’de ilk akla gelen isimlerden olan Süleyman Kocabıyık bir çok başarıya imzasını atmıştır.

Bayatlar Beyliğine mensup Türkmen kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş bir Türkmen beyidir. İlk, orta ve lise öğrenimi boyunca hep kendini geliştirmiş ve halk oyunları, judo, boks, kick boks, tiyatro, resim ve müzik alanında eğitimler görmüştür. 1996 da spora judo ile başlamış boks, kick boks ile devam ederken aradığını bulmuş ve 2004 ‘te Wing Tsun ile tanışmış ve yoluna bu sistem ile devam ederek başarılı bir eğitmen olarak adından sıkça söz ettirmiştir.

Wing Tsun da kendisine İp Man’ı örnek almış ve sürekli olarak kendini geliştirmek için çalışmıştır. Onun için Wing Tsun bir yaşam tarzıydı. Öğrencilerine de bunu aşılamış ve Wing Tsun sistemin bir sihir gibi ne kadar etkili olduğunu öğretmiştir.

Dövüş eğitimin de ağırlık olarak sokakta başımıza gelebilecek olumsuz şartlara karşı eğitim vermekte ve bu durumlarda gösterdiğimiz yanlış refleksleri doğruları ile değiştirmek için özel idman programları uygulamaktadır.

Zaman içinde kendisini bir çok alanda geliştirerek ;

Silah,ok ve at biniciliğine de merak salmış ve eğitimler almıştır. Dövüş Sanatların da ki kariyerini Wing Tsun da Dai Sihing (Büyük Abi) ünvanını aldıktan sonra ilerletmiş ve bir çok birimlere dersler vermiştir.
2015 yılında kendine ait SMK Self Defans sistemi geliştirmiş ve dünya da olmayan bir teknik alt yapı oluşturarak yine bir ilke imza atmayı başarmıştır. Self defans (öz koruma) aslında bütün dövüş sanatlarının ortak tanımıdır. Yani ayrı bir dövüş sistemi değildir.

Örnek:
Karate de bir self defanstır.
Judo da bir self defanstır.
Boks ta bir self defanstır. Tüm dövüş sanatları bu anlamda ortak bir noktada buluşmaktadır.
Süleyman Kocabıyık, Self Defans kavramına yeni bir soluk getirerek, yep yeni bir sistem olarak geliştirmiştir. Ve adına SMK Self Defans demiştir. SMK Self Defans hem kendine özgü yüzlerce teknik barındırmakla birlikte, diğer branşların da geçerli olan tekniklerini bünyesine almıştır.

SMK Self Defans teknikleri uygulamasında her türlü ihtimali düşünülmüş ve insan anatomisine göre geliştirilmiştir. Kişilerin verebileceği her türlü fiziksel ve psikolojik tavır ve tepkiye göre yani sonsuz ihtimale göre düşünülmüştür.

TSK mensuplarına(Kara Kuv.. Hava Kuv.. Özel Harekat, Özel Kuv. Özel Koruma Taburu) Emniyet Birimleri ve Sivillere dersler vererek TSK’nın Özel Kuvvetler İçiresinde en tehlikeli Tim’i kabul edilen MAK TİM’ine de eğitim vermiştir.

2015 te kurduğu Uluslararası Yakın Koruma Eğitimi ve Danışmanlığı Şirketi SMK’nın bünyesinde oluşturduğu Profesyonel Yakın Koruma  yetiştirmekte ve  iş adamları ile ünlü isimlere yakın koruma sağlamaktadır.

Türkiye’ye geldikleri dönemde (2011)’de Paris Hilton , Ronaldo ve Kevin Costner’ın koruma ekibini yetiştirmiş ve kendisi de Savaş Menteş ile birlikte işin başında bulunmuştur.

Georgi Hagi’nin son Türkiye ziyaretinde kendi yetiştirdiği Yakın Koruma ekibi ile birlikte işin başında bulunmuştur. Kuartel- Litmanen- Okhca- Ümit Karan ve daha adını yazabileceğimiz onlarca tanınmış kişi ile çalışma fırsatı bulmuştur.
Tüm ekibini bizzat kendisi eğitmekte ve hizmete hazırlamaktadır