Gökhan Akay

(UYKSEF VE SMK Güneydoğu Temsilcisi)

Gökhan Akay – UYKSEF VE SMK Güneydoğu Temsilcisi

26.08.1990 yılında Ceylanpınar da doğumlu. 6 kardeş 2 kız 4 erkek en büyükleri Gökhan Akay. Diyarbakır yüksekokul muhasebe bölümü mezunu. Spor hayatına Sayın Süleyman Kocabıyık ile 2 yıl Wing Tsun yaparak başladı. Daha sonra Sayın Atilla Delitürk ile Kickboks ve Muay Thai branşları ile kendisini geliştirdi.

7 yıl Atilla Delitürk ile birlikte çok sayıda İzmir şampiyonası, Ege bölge şampiyonasın da 1. ve 2.lik dereceleri elde ettikten sonra, Gökhan Akay 2011 yılında özel organizasyonu düzenlemiş olduğu International FREE Fighting Champion WFFF unvanı aldı. 2014 yılında İstanbul’da düzenlenmiş olan Uluslararası karma dövüş festivalinde K-1 branşında 1.lik yine aynı organizasyonda Word Martialarts Festival İstanbul 24 th 28 th Octobe İran Federasyonunun düzenlemiş olduğu KOVAT ALRAMİL 2.lik elde ettim başarılarını Atilla Delitürk ile elden eden Gökhan Akay Jiujitsu, Brezilya jiujitsu Federasyonu 2. dan antrenörlük belgesi aldı.

Süleyman Kocabıyık’ın İstanbul’da düzenlediği birçok şehirden yüksek katılımın olduğu SMK Self Defans eğitimlerine yardımcı eğitmen olarak katıldı.

Uluslararası Yakın Koruma Savunma Eğitim Federasyonu Genel Başkanı Süleyman Kocabıyık tarafından Güneydoğu Bölge temsilcisi olarak atandı.

Antrenörü olduğu branşların ve Uluslararası Yakın Koruma eğitimleri vermektedir.

Hedef;
Güneydoğu bölgesinde spora diğer birçok bölgeden daha çok ihtiyaç olduğunu bilerek daha fazla genç nesle sporu sevdirmeye çalışmak ve UYKSEF ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Dünya’ya açılmak.