Faruk Çiftçi

(SMK İzmir İl Temsilcisi)

Faruk Çiftçi – SMK İzmir İl Temsilcisi

Faruk Çiftçi İzmir’in Urla ilçesinde 1999 yılında doğmuştur. Taekwon-do, Wing tsun, Kickboks, MMA, SMK Self defans ile uğraşan Faruk Çiftçi, spor hayatına ufak yaşlarda Taekwon-do ve jimnastik ile başlayıp Kickboks ile devam etmiştir.

2016 senesinde Süleyman Kocabıyık’la tanışıp spor hayatına Wing-Tsun ve Kickboks ile devam etmiştir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünde okuduğu süre içerisinde serbest dalış, sporda performans analizi, crossfit eğitmenliği, personal training eğitimlerini tamamlamıştır. Ardından sporla uğraşmak istemesi üzere, MSKÜ’ den ayrılıp Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazanmıştır ve eğitimine İzmir Ekonomi Üniversitesi paramedik bölümü ile birlikte devam etmektedir.

Bu süreç içerisinde dil, spor, genel yetenek olarak belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra, antrenörü Süleyman Kocabıyık ile beraber SMK Self Defans eğitimine başlamıştır. Bu hayat boyu edindiği yetkinlikleri ve tecrübeleri aktarmak, içselleşmek, ilerletmek kendini geliştirmeye devam etmek ve insanlara sporun, kendini müdafaa edebilmenin ve sporcu bir kesilin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, İzmir Urla’da SMK Spor Kulübü’nü kurdu.

Antrenörü olan Süleyman Kocabıyık’tan yakın koruma ve savunma eğitimi alarak UYKSEF ailesine katıldı. Bu ailenin büyümesine katkı sağlamak ve aynı zamanda insanlara sporla beraber bedensel ve psikolojik olarak gelişmeyi, sağlıklı nesillerin yetişmesinde rol oynamayı amaçlıyor.