Hakkımızda

Kuruluş Hikayemiz

Uzun yıllardır süren eğitim faaliyetlerimizi daha yukarılara taşıma isteği ile gelişen düşünceler ve ileriye dönük hayallerimiz bizi bugün ki durduğumuz noktaya getirdi. Sivillerin yanı sıra, asker, polis ve diğer birimlerin personelleri ile yaptığımız eğitim faaliyetleri sırasında onları dinledik ve izledik. Edindiğimiz bilgiler birçok konuda eksiklerin olduğu ve bu eksiklerin nasıl kapatılması gerektiğine dairdi. Biz de bu konuda çalışmalar yaparak kendimizi geliştirdik. Fakat bu bilgilerden herkesin yarar sağlaması gerektiğini düşündüğümüz için bir kurum haline gelmek istedik ve UYKSEF’ i kurma kararı aldık.

Uluslararası Yakın Koruma Savunma Eğitim Federasyonu (UYKSEF) olarak yüzlerce TSK ve Jandarma personelini eğiterek belgelendirmeyi başardık. Şimdi çok daha büyük projeleri Genel Başkanımız Sayın Süleyman Kocabıyık’ın önderliğinde hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Misyonumuz

Ulusal ve Uluslararası alanda yakın koruma ve yakın savuma alanında ülkemiz den başlayarak yenilikçi eğitim anlayışımız ile yakın koruma olmak isteyen sivil ve tüm kolluk kuvveti personellerimizi, eğitmek ve gelişmelerine katkı sağlamak yegane misyonumuzdur. Bu alanda vatan topraklarından başlayarak, yurt dışında ki diğer temsilcilerimiz aracılığı ile de tüm dünya da federasyonumuzdan eğitim almak isteyen herkesi bilgi ve birikimlerimiz ile buluşturarak, Türk’ün kabiliyet, cesaret ve zekasını bu alanda da üstünlüğünü kanıtlayacağız.

Uzun süredir, yurt genelinde binlerce yurttaşımıza sivil, asker ve polis demeden SMK Akademi olarak Süleyman Kocabıyık önderliğinde eğitimler verilmiştir. UYKSEF’i kurarak, bu eğitimleri belgelendirerek eğitim verdiğimiz herkesin CV’ilerine de katkı sağlamalarına olanak sunmaktayız.

Vizyonumuz

Başta ülkemiz de olmak üzere tüm Dünya da yakın koruma ve savunma eğitimleri üzerine Dünya’nın merkezi olacağız. Ülkemizin adını Dünya genelinde yapacağımız eğitim faaliyetleri ile daha çok duyuracağız.

Uluslararası Yakın Koruma Savunma Eğitim Federasyonu adına yakışır, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ e layık bir nesil yetişmesinde büyük bir sorumluluk üsteleneceğiz.
Üstlendiğimiz her sorumluluk kurucu başkanımız Süleyman Kocabıyık önderliğinde geleceğe bir adım daha taşıyacağız.