Gerçek ve Sahte Belgeler

Federasyon dışında verilen her belge sahtedir. Adına Güvenlik/ Koruma Akademisi dedikleri ama hiçbir yasal geçerliliği olmayan sözde kurumların verdikleri her sertifika ve kimlik sahtedir ve geçersizdir. Bu meyanda utanmadan Sayın İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Bakanımızın adını kullananlarda mevcut!

İster yurt içi olsun isterse yurt dışı! Federasyon dışında verilen her kimlik ve sertifika, diploma adına ne derseniz deyin sahtedir. Geçerli olduğunu söyleyenler de alenen dolandırıcılık yapmış olurlar.

Türkiye Koruma Sistemi

Çok dar bir sektör gibi görünse de kalifiye personele her zaman ihtiyaç var. Kalifiye personelin 1 ayın altında 1 gün ile 30 gün arası çalışma süresinde günlük yevmiyesi 200 dolar ile 125 dolar arasında değişmektedir.

1 ay üstü işlerde sigortalı aylık maaş statüsünde 10,000 TL ile 15,000 TL arası değişmektedir. Yakın koruma sektöründe düzenli maaşlı iş azdır fakat kısa süreli yüksek getirili iş çok daha fazladır. Özellikle İngilizce biliyorsanız çok iş bulabilirsiniz.

Birçok çeşit de çalışabilirsiniz. Büyük organizasyon şirketlerinde, VIP koruma hizmeti veren güvenlik şirketlerinde, sosyal medya üzerinden de iş bulabilirsiniz.

Normal bir güvenlik, part-time koruma işi geldiğin de günlük 300/500 TL civarı işe gider. Ama bu çok nadir olur. Genelde Futbol maçları zamanında kiralanan güvenliklere günlük 50 TL / 75 TL gibi rakamlar ödenir. Ortalama 100 Güvenliğin yapacağı bir işi tam profesyonel 40 güvenlik çok rahat yapabilir. İşte bu sebeple VIP Korumalar yüksek kazanç elde etmektedirler.

Bu sektörde korumaları rütbeli, güvenlikleri er olarak düşünebiliriz.

Sende eğitim alarak kariyerini zirveye taşıyabilir, iyi bir gelir elde edebilirsin.