Özel Güvenlikler, Komando gibi eğitim alacak…

Paris Hilton, efsane futbolcular Ronaldo ve Hagi gibi daha bir çok kişinin yakın korumalığını yapan ve Mike Tyson, Slyvester Stallone gibi bir çok ünlünün korumalarına da eğitim veren yakın dövüş uzmanı Süleyman Kocabıyık, kurduğu Uluslararası Yakın Koruma Eğitim Merkezinde (UYKEM) özel güvenlikçilere komando gibi eğitim vermeye başladı. Güvenlikçilere silah atışından yakın dövüşe kadar kurslar verilen merkezdeki eğitimler, özel kuvvetlerdeki eğitimleri aratmıyor.
Dünyaca ünlü yıldızlar Paris Hilton, efsanevi futbolcular Cristiano Ronaldo, Gheorghe Hagi gibi kişilerin korumalığını yapan ve Hollywood yıldızlarının yakın korumalarına da özel eğitimler veren yakın dövüş uzmanı Süleyman Kocabıyık, İzmir’e yerleşti. Kentte yine eğitimler vermeye devam eden Kocabıyık, dünya starlarının korumalığını yapan Savaş Menteş ile birlikte UYKEM’i açtı. Burada özel güvenlik görevlilerine eğitim veren iki yakın koruma uzmanı, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu da göz önüne alarak, güvenlik görevlilerinin daha fazla eğitim alması gerektiğini düşündü ve merkezde eğitime tabi tuttu. Buraya gelen kişileri belli bir sınavdan geçiren Kocabıyık ve Menteş, belirli standartlara uygun kişileri merkeze alarak eğitimlere başladı.

Komando gibi eğitimler veriliyor
Ekibin başında Süleyman Kocabıyık yer alırken, özel güvenlikçilere verilen eğitimler dikkat çekti. Eğitimlerde hemen hemen her ayrıntı düşünülürken, devamı için…. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir